Nejtěžším zločinem je promrhaní svého života a trestem za to je smutek a prázdnota v srdci.

Lháři - Začátek pekla

22. července 2013 v 11:54 |  Moje povídky

Začátek pekla


Bylo přesně 0:31, když na jedné pumpě v České Republice, přesněji na jedné z pump nacházejících se mezi Prahou a Černošicemi zastavilo auto, bílí mercedes se značkou 4A2 3000 a dvěma pasažéry, muži.

Mladší z nich seděl, tedy spíše ležel, opřený o sklo a podřimoval. Měl krátké hnědé vlasy, které mu teď trčely na všechny strany, plné rty mírně pootevřené, v obličeji jemné rysy a na sobě košili, přes kterou měl přetažený vytahaný zelený svetr, černé rifle upevněné přes boky černým páskem a na nohou už značně ošoupané tenisky. Druhý muž, řidič, byl zhruba o deset let starší. Měl krátké černé vlasy, hnědé oči, veliký, výrazný nos a hranatou bradu, postavu klasického muže s výraznými rameny, ale celkem atletickou postavou, avšak vyloženě vychrtlí jako mladík nebyl. Na sobě měl černý oblek se světle zelenou kravatou, jako by se zrovna chystal někam na konferenci a tomu odpovídalo i jeho chování. Na obličeji si držel neproniknutelnou masku, kterou nehodlal sundat až do chvíle, než se mladík vedle něj zavrtěl a pomalu rozespale zamžoural na svého partnera. Starší muž zjihl a věnoval mu srdečný úsměv.

"Jen natankuji, zachvěli sem zpět," ubezpečil ho a vystoupil z auta. V ten samý okamžik hned několik metrů od jejich mercedesu zaparkovala modrá dodávka značky Škoda. Na rozdíl však od nich z modré dodávky nikdo nevystoupil. Hnědovlasý mladík se zamračil na poznávací číslo 2P3 1010, která měla dodávka. Kde jenom ho již viděl? Byl si stoprocentně jistý, že to něco znamená, ale co?

Starší z dvojice již stihl natankovat a teď zamířil do krámku ke kase. 2P3 1010 kde? Co to znamená? Supermarketové dveře z plexiskla se otevřely a muž s modrou kravatou vešel do zářivého světa, sladkostí, křupek, pití, baget, časopisů a cigaret. 2P3 1010 Dodávka stála stále na místě, bez zjevného pohybu uvnitř. Mladíkův partner zaplatil za benzín starému plešatému muži za pokladnou, který mu poděkoval a popřál šťastnou cestu. Černovlasý muž jen kývl s kamenným obličejem, který nedal na venek žádnou z emocí, jako by na to měl právo pouze a jen hoch v mercedesu. 2P3 1010 číslo, číslo z televize, číslo z večerních zpráv. 2P3 1010. Jedno z oken dodávky se otevřelo. Muž v obleku vyšel z obchodu. 2P3 1010 číslo dodávky podezřelého z nedávných vražd. Brunet zbledl a okamžitě vyskočil z auta.

"Kamile, musíme rychle odsud, ta dodávka…" křikl, ale bylo příliš pozdě. Na zelené kravatě se na pár vteřin objevilo červené světýlko laseru a vzápětí se ozval výstřel. Starší z dvojice se skácel k zemi. Jeho partner k němu okamžitě přiběhl. Bílá košile se nasákla rudou krví. Krev byla na zemi. Krev se dostala až k saku a kalhotám a byla i na roztřesených mladíkových rukou. Snažil se jí zastavit, ale nešlo to. Prosil svého přítele, ať zůstane s ním, ten ho však již neslyšel, jen zavřel oči a již je neotevřel. Bylo to strašné a byl to jen začátek, začátek pekla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama