Nejtěžším zločinem je promrhaní svého života a trestem za to je smutek a prázdnota v srdci.

Leden 2014

Mí drazí sousedé

31. ledna 2014 v 17:47 Moje povídky

Mí drazí sousedé

Bylo mi 18, když jsme se tam nastěhovali. Do obyčejného řadového domku, jakých je na okraji Londýna tisícovka, do nudné ulice mezi nudné lidi, nebo ne? No, možná ne všichni byli nudní.
Přímo vedle nás žil mladý pár. Amelie a Rory Williamsovi, nebo Pondovi, jak si občas říkali podle přímení Amelie, když byla ještě svobodná. Nemyslete si nic špatného. Ti dva, byly šťastní. Nehádali se, žádné domácí násilí, nic takového. Nepřitahovali moc pozornosti, rozhodně to nebyli žádné kriminální živly. Naopak byli ochotni vždy ostatním pomoci, bez chtivosti nějaké, jakékoli odměny. Byli to moc milí lidé. Rory Williams pracoval jako zdravotní sestra a Amelie psala nějaké články či co. Nic moc zajímavého. Avšak přesto všechno byli jiní…
Napůl blázni, rádi ztřeštěné věci. Přesto všechno štěstí však skrývali i smutek. V jejich očích bylo něco, něco zvláštního. Oba překvapivě hodně věděli o historii. Rory uměl dobře zacházet s mečem. Jeden čas s nimi i žil takový podivný muž, který nosil maskou jakéhosi šedého mimozemšťana, který má místo nosu a úst ošklivé choboty. To měl být pravděpodobně nějaký žert, ale pravdou bylo, že tento pár navštěvovalo víc divných lidí. Jedním z nich byla i kudrnatá blondýnka, která byla zjevně starší než oni dva, přesto jim z nějakého zvláštního důvodu říkala mami a tati. Měla schopnost se z ničeho nic objevit a zase zmizet. Tím se vlastně vyznačovali i oni dva. Vždy když se objevil onen zvláštní praštěný, potrhlý muž, oblečený jako nějaký vysokoškolský profesor s tím svým motýlkem, krátkými nohavicemi, kšandami a kostkovaným sakem, který evidentně byl jejich blízký přítel, naši sousedé zmizeli. Někdy to bylo jen pár dní, jindy i několik týdnů, nebo i měsíců, a když se vrátili, smáli se, nebo brečeli, či obojí. Vypadali dost živě, ale měli ten výraz, ten smutek, lesk v očích a vypadali starší. Starší o víc než těch pár dní nebo měsíců, co chyběli, ale let. Skutečně let!
Jednou do jejich domu napochodovala elitní ozbrojená jednotka policistů, ale nemyslím, že by je chtěli zatknout. Jen si chtěli promluvit s tím jejich praštěným přítelem. Možná to souviselo s těmi černými kostkami, co se v tu dobu všude válely, protože ten jejich přítel věděl, snad úplně všechno dokonce možná i tajemství vesmíru, a tak armáda zadoufala, že může tuhle kostkovou záhadu objasnit. Nebo si někdo všiml, že Williamsovi vždy zmizí, když se objeví on a obžaloval ho z únosu, a oni jim pak asi museli vysvětlovat, že s ním ojíždějí někam na dovolenou, a že je to jejich kamarád.
Byla to záhada, co jsou ty Williamsovi vlastně zač. Než však na to někdo z nás stačil přijít, ukázal se opět onen jejich zvláštní přítel s motýlkem a oni zmizeli. Čekali jsme, že to bude jako vždy, že se po nějaké době vrátí, ale nevrátili.

Recenze na seriál Life on Mars

27. ledna 2014 v 13:25 Mé recenze

Recenze na seriál Life on Mars

Obecně o seriálu:


Další britský seriál kombinující žánr detektivky a sci-fi z aktovky BBC, který tam byl vysílaný od ledna 2006 do dubna 2007. Seriál má celkově dvě série a navazující seriál Ashes to Ashes. Tituly obou seriálu jsou odvozeny od písní Davida Bowie.

Příběh vypráví o detektivovi a šéfu vyšetřovacího týmu Samu Tylerovi (John Simm), který má na starost manchesterský obvod v roce 2006 a pronásleduje sériového vraha, přitom ho však zajede auto a on upadne do kómatu. Když se probudí, má nejasné vzpomínky a v šoku zjistí, že se najednou ocitl v roce 1973, a aby toho nebylo málo je jen inspektor a přeložen na jiný obvod, kde se setkává se svým šéfem Genem Huntem (Philip Glenister), drsným nekompromisním policistou, jenž má spíš oproti Samovi heslo: "Účel světí prostředky."

Pro a proti, proč se na seriál podívat…


Podle mého docela zajímavá záležitost. Abych se přiznala, detektivky z prostředí minulého století mě moc netáhnou a někdo by mohl říct, že tento seriál je jen o tom, jak ukázat, jak se časy změnily a profesionalitu dnešních a minulých policistů, v čem je horší naše doba a doba minulá byla lepší a naopak, a možná by měl pravdu, ale vytváří to takovou zajímavou pachuť dosud ne moc okoukaného ze stylu "kriminálek já nevím co". Samozřejmě, kdyby to byl český seriál a my se zase patlali v době minulého režimu, tak bych asi mlátila hlavou o stůl, a nebo tomu vůbec nevěnovala pozornost. Tím nechci říct, že by bylo nějak špatné si čas od času si připomenout, proč byl minulý režim tak špatný, jen to, že mám pocit, že se u nás zásadně točí buďto o 2. světové, o předešlém režimu, nebo věci jako Ordinace v růžové zahradě, a tenhle seriál byla taková trochu příležitost se podívat na něco, co se odehrává v té době bez tohoto národního zatížení.

Na rozdíl od většiny "kriminálek já nevím co" se sice dočkáme kamarádství mezi kolegy, ale i rivalitu a hádky na pracovišti, což vyvolává větší autenticitu. Seriál se zabývá tématy jako je korupce, překrucování svědectví, nastrkování falešných důkazů, uplatňování násilí na získání důkazů, zneužití pravomocí, ale i fotbalové rvačky, lži, upřímnosti a životem v bavlnce s krásnými slovy, ne však s naivním pohledem na věc. Sam Tyler se snaží uplatňovat svůj novodobý pohled na kriminalistiku a metody v roce ve kterém uvázl, dělá to, co se ve své době naučil, a někdy je to klíčem k rozluštění celého případu, ne však vždy. Někdy je nepochopen a tvrdě se to obrátí proti němu, občas i v podobě něčí smrti. Sam se však nevzdává, tvrdě bojuje za to, co považuje za správné a snaží se být v tom všem zmatku "dobrým poldou". Nic však není jednoduché a úplně černobílé, spíš je to taková cigaretová šeď zakouřeného pajzlu. Nakonec nás však stejně čeká chycení padoucha a vítězná runda na oslavu.

Můžete se těšit na drsného šéfa, ožralé policisty ve službě, kteří jedí nad nezabalenými ochmatanými důkazy a dají se tak přesně vnímat jako slušná parodie na všechny ostatní seriály o profesionálních policistech, ale kteří možná mají srdce na pravém místě a někdy až moc upřímnou hubu, na zakouřené putyky, rozpadající se vybydlené baráky, černého barmana, co snědl veškerou moudrost světa, a humor, na který člověk musí mít docela vytříbený vkus, aby mu zachutnal. Navíc k tomu přidejte drsné, někdy až horrorové okamžiky, kdy hlasy světa roku 2006 čas od času prolomí hráz a Sam je schopen slyšet své blízké z jeho doby, nebo pípání podpůrných přístrojů z nemocnice, a vy začínáte chápat, že to celé na co se díváte, se děje vlastně jen v Samově hlavě. To dává seriálu ještě jeden rozměr.

Osobně myslím, že je o co stát, jen na to člověk musí mít buňky. Myslím, že je to takový ten tip seriálu, že buďto vás upoutá, nebo nechápavě zavrtíte hlavou.Hodnocení:6/10


Doporučuji:


Všem, co mají rádi detektivky a sci-fi.

Poezie Pauly Nancy Millstone - Možná jsi zapomněla

24. ledna 2014 v 18:37 Moje povídky

Možná jsi zapomněla


Možná jsi zapomněla, kdo já jsem,
nebo to bylo pro tebe jen pomíjivým snem.
Možná jsi zapomněla, kým já jsem,
a díky tomu jsem se stala opuštěným psem.

Pamatuj, vždy bych tu byla a budu pro tebe,
klidně bych pro tebe hledala modré z nebe.
Dala ti rameno, svůj zářivý úsměv i radu,
ty jsi na mě však potají chystala zradu.

Možná jsi zapomněla, kdo já jsem,
nebo to bylo pro tebe jen pomíjivým snem.
Možná jsi zapomněla, kým já jsem,
a díky tomu jsem se stala opuštěným psem.

Smráklo se, na obloze se začaly tvořit mraky,
schovala ses do bezpečí, já však chtěla taky.
Možná ze strachu z bouřky jsi na mě zapomněla,
a já promočená v dešti díky tomu osaměla.

Možná jsi zapomněla, kdo já jsem,
nebo to bylo pro tebe jen pomíjivým snem.
Možná jsi zapomněla, kým já jsem,
a díky tomu jsem se stala opuštěným psem.

Nezlobím se, nic nežádám, nechci omluvu,
tady jen máš to svojí tolik chtěnou svobodu.
Nezlobím se, ale ranila jsi mě tuze krutě,
tak mám snad právo se tvářit aspoň mrzutě.

Možná jsi zapomněla, kdo já jsem,
nebo to bylo pro tebe jen pomíjivým snem.
Možná jsi zapomněla, kým já jsem,
a díky tomu jsem se stala opuštěným psem.

Možná jsi zapomněla na mě,
ale já nezapomenu na tebe.
Možná jsi na mě zapomněla,
a já tím pádem osaměla.

Poezie Pauly Nancy Millstone - Beznaděj a samota

22. ledna 2014 v 13:33 Moje povídky

Beznaděj a samota


V noci, když temnota pohltí svět,
neohlížej, neohlížej se zpět.
V noci, když světla pohasnou,
ohlídni se a hvězdy spadnou.


Za ticha, slyším tikot času,
nesmí člověk podlehnout stresu.
Za ticha, jenž je strašlivé,
podlehnout samotě jest lehké.


Člověk ve smutku a osamocen,
hledí na svět za sklem
a čeká na nadějný plamen.


FF Jednorázovky - Povídky (2014 - 2015)

17. ledna 2014 v 23:09 Moje povídky

Fešáku, co to čteš?

Dokončeno
Podle předlohy:
Dexter a Criminal minds (Myšlenky zločince)
Žánr: relaxační, komedie, úvaha

Popis:

Fanfiction mikropovídka na seriály Dexter a Criminal minds.
Reid si čte knihu a není to tak docela odborná literatura. Morgan je mírně zděšen a Hotchi to připomene vinu za své činy i za činy jiných...

****************************************************************************

Deska bohů

Dokončeno
Podle předlohy:
Stargate SG-1 (Hvězdná brána) a Doctor who (Pán času)
Žánr: relaxační, úvaha, náboženství

Popis:Danielův překlad jedné z desek nalezené na PX1-898.

Sledujte, jaký byl postupný vývoj kultury a náboženství, čeho si lidé vážili postupem věků a kultury, odvoďte si důležité návštěvy cizích kultur a jejich zasáhnutí do myslí lidí a historie na planetě s označením PX1-898.


****************************************************************************

Mí drazí sousedé

Dokončeno
Podle předlohy:
Doctor who (Pán času)
Žánr: relaxační, komedie, smnutné

Popis:

Fanfiction mikropovídka na seriál Doctor Who.

Bylo mi 18, když jsme se tam nastěhovali. Do obyčejného řadového domku
do nudné ulice mezi nudné lidi, nebo ne? No, možná ne všichni byli nudní. Přímo vedle nás žil mladý pár Amelie a Rory Williamsovi...


****************************************************************************

Doctor a profesorka

Dokončeno
Podle předlohy:
Doctor who (Pán času) a Stargate SG-1 (Hvězdná brána)
Žánr: relaxační, komedie

Doctor and Professor by jajafilm

Popis:

Fanfiction crossover na seriály Doctor Who a Stargate SG-1

Krátká mikropovídka o setkání doktora Jacksona a profesorky Song.
River Song a Daniel Jackson dva archeologové, kteří nosí zbraně, cestují vesmírem a zachraňují svět.
Daniel Jackson, než nastoupil do programu Hvězdné brány, neměl život vůbec jednoduchý ...

****************************************************************************

Dean a Nick

Dokončeno
Podle předlohy:
Supernatural (Lovci duchů) a Grimm
Žánr: relaxační, komedie

Popis:

Fanfiction crossover na seriály Supernatural a Grimm

Dean je podezřelý z vraždy a očekává obyčejnou nudu při vyšetřování, ovšem Nick Burkhardt, policista který ho přešel vyslechnout, má docela smysl pro humor... nebo snad i víc, je ochoten mu věřit?


****************************************************************************

Svědectví o světle

Dokončeno
Podle předlohy:
Supernatural (Lovci duchů)
Žánr: relaxační, komedie,

Popis:

Fanfiction seriál Supernatural (Lovci duchů)


Kdo Deana Winchestera nikdy nezklamal, nikdy neopustil a stál při něm celý jeho život? Duše jsou různé, duše jsou mocné. Máme duši démona, monstra, anděla a člověka. Může mít duši i věc? Duše se rodí z lásky a péče, umírá s nenávistí a v osamění. Příběh ženy, která žila léta bez povšimnutí, a přesto byla mnohem víc pro všechny, kteří ji znali, než by si kdokoli z nich mohl připustit. Příběh ženy, která zabránila apokalypse. Příběh o ženě, která celou dobu mlčela, mlčela až do této chvíle… Nic neřekla po celou tu dobu, kdy se její chlapci nořili do bahna, nenávisti a utrpení, až do chvíle, kdy udeřila hodiny nejtemnější. Tak trochu zamyšlení nad sílou, kterou mají duše, převyprávěný a o něco málo doplněný příběh, který všichni znáte, z jiného uhlu pohledu.


****************************************************************************

Kolega z FBI, nebo ne?

Dokončeno
Podle předlohy:
Supernatural (Lovci duchů) a Doctor Who (Pán času)
Žánr: relaxační, komedie, krimi, záhadné


Popis:

Fanfiction crossover na seriály Supernatural a Doctor who

Dean a Sam jako, každý den dělají svoji práci, loví nadpřirozeno. Onoho dne jako vždy vyrazí k případu, který si říká o jejich pomoc, jaké je však jejich překvapení, když zjistí, že na místě už někdo povolaný je…


****************************************************************************

Měla zapomenout

Dokončeno
Podle předlohy:
Supernatural (Lovci duchů)
Žánr: relaxační, komedie, love, záhadné


Popis:


Další z mých mnoha povídek na seriál SPN. Ani pořádně nevím, proč píši tolik povídek do tohoto fandomu, ale baví mě to a ten seriál otevírá tolik možností, o čem psát…

Přiznám se, že Lisa mě v seriálu nijak nikdy nezaujala, a to i přesto, že byla jednou z ženských kladných postav, které se v seriálu objevily víc než jednou a můj osobní názor je, že takových postav by tam mohlo být i trošku víc… Navíc pro Deana byla skutečně výjimečnou, tolerantní, chápavou ženou, kterou miloval a ona zase hodně milovala jeho, takže nevím, čím si vysloužila můj nezájem. Nicméně díky mým tendencím se občas podívat zpátky do historie, doplňovat příběh o jiná fakta než najdeme v kanonu, zájmu o témata jako jsou: zapomnění, vzpomínky, sny, pravda, lež, bolest a láska, mě přiměly vrátit se k této postavě.

K napsání této povídky mě tedy inspirovalo pár jednoduchých otázek. Jak se Lise a Benovi dařilo, potom co jim Castiel vymazal paměť a Dean opustil? Skutečně Lisa na Deana úplně zapomněla, jako by se nic nestalo, nebo prostě něco nedokáže vymazat z paměti ani anděl? Co si myslela o muži, který se jí v nemocnici přišel omluvit? Byla Lisa šťastná?


****************************************************************************

Hrdina

Dokončeno
Podle předlohy:
Alex Rider
Žánr: relaxační, smutné, úvaha


Popis:

No jo, další FF na téma Alex Rider, tentokrát na téma military, hrdina a rytířství. Kdo je pro Alexe hrdinou? Jak vnímá náš špion hrdinství? Co si myslí o rytířství a lidech, kteří zabili?

Tato povídka je psána ve formě Alexova školního slohu. Reprezentuje to, jak si myslím, že by viděl tuto problematiku on, nikoli jak ji vidím já.


****************************************************************************

Óda na...

Dokončeno
Podle předlohy:
Supernatural (Lovci duchů)
Žánr: relaxační, komedie


Popis:


Na autorském čtení mi bylo vytknuto, že pořád píšu jen a jen depresivní a smutné věci, což možná trochu pravda je. Problémem je, že když už píši něco s vtipem, často to zasazuji to do nějakého dramatu, nebo spíš na opak do dramatu, nebo hororu dávám něco legračního a absurdního, abych to téma odlehčila. Daleko víc mi jde situační humor než, psát humor jen pro humor. Nicméně zkusím také něco u čeho byste se mohli jen a jen smát…****************************************************************************

Neodhalené tajemství rána

Dokončeno
Podle předlohy:
Dead like me (Mrtví jako já) a Criminal minds (Myšlenky zločince)
Žánr: relaxační, záhadné


Popis:


FF na seriály Dead like me (Mrtví jako já) a Criminal Minds (Myšlenky zločince).

Hotch zavítá do Der Waffel Hausu, aby se nasnídal po těžké probdělé noci strávené nad případem únosu holčičky, kterou stejně nedokázali zachránit, když tu najednou se mu zdá, že spatřil povědomou tvář.****************************************************************************

Taxikářův vrah

Dokončeno
Podle předlohy: Sherlock
Žánr: záhadné, detektivní

martin Freeman as John Watson in the BBC Series Sherlock is looking at Rupert Graves as Greg Lestrade who is puffing out his cheeks as a disgruntled looking Benedict Cumberbatch as Sherlock Holmes approaches

Popis:

FF na Sherlock od BBC

Greg Lestrade po letech zjistí, kdo byl tenkrát oním vrahem v případu "Studii v růžové", který zachránil Sherlockovi život, a toto zjištění mu úplně změní pohled na osobu, o které si myslel, že ji dobře zná.


Toto měla být krátká série povídek vzniklá jako část většího souboru navazujícího na sérii "Špatné dny Johna Watsona", pak jsem si však uvědomila, že se mi tato série


****************************************************************************

Milostný dopis

Dokončeno
Podle předlohy: Sherlock
Žánr: komedie, love, slashPopis:

FF Sherlock (Johnlock)
Sherlockův koníček je číst si milostnou korespondenci Johna a jeho přítelkyně. Bohužel na Johnův osobní život to má tuze neblahé následky…
Tato povídka se pohybuje někde v druhé sérii prvního dílu seriálu a ignoruji budoucí linii Mary/John, která se mi sice líbí, ale pro mé záměry se mi nehodila.
Jsem také tak trochu sprostší než normálně, takže věkové omezení 15+


****************************************************************************

A.G.R.A.

Dokončeno
Podle předlohy:
Sherlock
Žánr: love, smutné

Popis:

Anotace: FF na seriál Sherlock. Tentokrát zaměřená na pár Mary/John.
Třetí řada seriálu se mi tolik nelíbila, jako ty dvě první, ale i tak byla moc podle mého povedená a najdou se v ní naprosto dokonalé a sladké momenty. Co také musím pochválit, jak udělali Mary, a díky tomu snad jsem páru Mary/John začala i fandit, takže jsem i dostala chuť něco na ten pár napsat…****************************************************************************


Osud je kravina!

Dokončeno
Podle předlohy:
Prison Break (Útěk z vězení)
Žánr: smutné, úvaha, zpověď

Popis:

Drabble tentokrát na seriál Prison Break (Útěk z vězení). Tento seriál nepatří zrovna k mým nejoblíbenějším, ale viděla jsem ho a tohle mě prostě napadlo. Možná to není přesně v charakteru Michaela Scofielda, ale no, každý je jednou čas od času naštvaný, ne?!

****************************************************************************

Když vznášíš se pavučinou chvil

Dokončeno
Podle předlohy:
Spiderman
Žánr: relaxační, komedie, báseň

Popis:

Báseň jako fanfiction na anime Spiderman z roku 1994, vzniklá jen pro mé pobavení, ale i tak doufám, že se třeba zasmějete se mnou.

****************************************************************************


Zloděj kávy

Dokončeno
Podle předlohy:
Criminal Minds (Myšlenky zločince)
Žánr: relaxační, komedie, povídka o kávě

Popis:


FF na Criminal Minds (Myšlenky zločince) a mojí maličkost.

No, když jsem slíbila, že napíši ještě jednu povídku o kávě, aby z toho byla pěkná "trilogie", ani náhodou mě v té chvíli nenapadlo, že to nakonec dopadne takto a já si v té povídce zahraji hlavní roli, ale co, nevadí. Snad přeci jen se zas tolik nestalo… Sice docela nesnáším povídky o tom, jak se sám autor potkal s jeho oblíbenou postavou, připadají mi dost laciné, ale proč si z toho celého neudělat srandu!?


****************************************************************************

Prsten

Dokončeno
Podle předlohy:
Sherlock
Žánr: Smutné, úvaha, zpověď

Sherlock x Molly - Autumn by lexieken

Popis:


Drobný drabble ff na seriál Sherlock. Jedna z povídek, co kdyby, kdyby…

Když po dvou letech se opět Sherlock setká se svojí kamarádkou, všimne si okamžitě, že je něco jinak. Jedna z mála situací, kdy se zachová mile a po zbytek života si tento čin pak bude vyčítat.

****************************************************************************

Nečekaný host

Dokončeno
Podle předlohy:
Supernatural (Lovci duchů)
Žánr: Záhadné, relaxační, komedie

Popis:


Mikropovídka FF na seriál Supernatural (Lovci duchů)


Už dlouho co se dívám na tento seriál, jsem si tak říkala, jak by se díval John Winchester na Samovo a Deanovo bratříčkování s nadpřirozenými bytostmi Castielem, Crowleym, Bennym a podobně. Schválil by to, odsoudil by to, nebo by musel mít nějaký ten čas, aby pochopil...

Povídka na téma setkání Castiela a Johna.


****************************************************************************

Z celého srdce

Dokončeno
Podle předlohy:
Merlin
Žánr: relaxační, úvaha, záhadné

Popis:

Ještě jedna ff drabble na seriál Merlin navazující jek již název napovídá na 5x09.

****************************************************************************Trýznivý život superhrdiny

Dokončeno
Podle předlohy:
Spider-Man
Žánr: relaxační, komedie

Popis:


Fanfiction na anime Spider-Man vzniklé roku 1994, komix jsem ještě nečetla, hrané filmy se mi nelíbily. Je to taková moje poklona tomuto hrdinovi, který čelí svému osudu s lehkou ironií, zloduchům s vtipem a ač se musí vyrovnat s celou řadou problému a ztrát ve svém životě, ani ve snu ho nenapadne nad tím prolévat slzy.

****************************************************************************

Osobní prostor

Dokončeno
Podle předlohy:
Supernatural (Lovci duchů)
Varování: nahota, možno brát jako povídku slash, nebo jako trapné nedorozumění
Žánr: relaxační, náboženství, komedie, love, slash

Popis:

Kulturní zvyky mohou být obtížná věc k pochopení, zvláště když se netýká jen lidí...

****************************************************************************

Snažila jsem se tě ignorovat

Dokončeno
Podle předlohy:
Teen wolf (Vlčí mládě)
Žánr: love, přiznání, fantasy

Popis:

A tentokrát povídka FF na seriál Teen wolf, rozhodla jsem se pro trochu romantiky. Takže tu máme Stydii (Stiles/ Lydia)…

****************************************************************************

Silná žena

Dokončeno
Podle předlohy:
Arrow
Žánr: přátelství, dobrodružné, úvaha

Popis:

Oslava asi toho podle mě nejlepšího charakteru, jenž je v tomto seriálu.

****************************************************************************

Já jsem zabijačka

Dokončeno
Podle předlohy:
Kick-Ass 2
Žánr: přátelství, úvaha, relaxační, dobrodružné

Popis:

Další povídka směřovaná na charakter jedné oblíbené postavy.
Zamyšlení nad tím, co vlastně znamená být dospělým...

****************************************************************************

Jak jsem Winchesterům prodávala roh jednorožce

Dokončeno
Podle předlohy:
Supernatural (Lovci duchů)
Žánr: humor, relaxační

Popis:

Ach ano, mí drazí, čtete správně. Na tento nápad mě tak trochu postrčila Karika, nebo spíše byla mojí inspirací, když v jednom komentáři pod povídku napsala toto:

"Na nakreslení koně existuje vcelku jednoduchej fígl... :D Nakresli jednorožce a ukradni mu roh... Ten pak samozřejmě můžeš prodat Winchesterům :D :D :D Já se neurážím a sama všechno beru s obrovským množstvím humoru..."

****************************************************************************

V zrcadle

Dokončeno
Podle předlohy:
Dexter a Supernatural (Lovci duců)
Žánr: úvaha, rodinná láska, smutné

Popis:


Další z mých mnoha FF typu crossover o setkání tentokrát na seriály Dexter a Supernatural (Lovci duchů).
Dean Winchester po těžkém dni zajde do baru si provětrat hlavu a není jediný. I ve světě bez kouzel a démonů, ve světě, který se naši bratři snaží chránit, může být někdo jako Dean…

****************************************************************************Deska bohů

17. ledna 2014 v 22:01

Deska bohůDanielův překlad jedné z desek nalezené na PX1-898.

Byli bohové, kteří znali jak cestovat přes tisíce světelných mil hvězdným kruhem, kteří žili po staletí v cizích tělech, kteří ovládali mnoho světů a triliony věřících, kteří vlastnili obrovské vesmírné lodě a armády mužů, kteří v jejich jménu vraždily i umíraly. Bohové, kteří si dokázali podmanit lidskou mysl, dokázali uvalit na člověka jediným slovem děsivou kletbu a nemoci tak strašlivé, které si ani člověk nedokáže představit. Dokázali člověka jedním mocným máchnutím ruky zabít, a pak ho znovu oživit. Přes jejich krutost o jejich božství nebylo sporu, protože nebylo pochyb o jejich moci.

A pak byli jiní bohové. Bohové, kteří dokázali nejen cestovat přes tisíce světelných mil hvězdným kruhem, ale i ho dokázali sestrojit. Znali tajemství prostoru, hmoty, času a vůbec celého vesmíru. Dokázali mnohé, uzdravit jistě umírajícího, oživit mrtvé, zachránit světy, změnit dějiny a povznést se na výší úroveň bytí, bez tíživé prchavosti hmotného těla. Nicméně zavázali se nezachovat do věcí bytostí méně vyspělých, než byli oni samy, a nechat věcem hmotným volný průběh. Nechtěli být soudci ani katy, protože sami ač věděli mnohé, věděli jen, jaké věci jsou, ale ne jaké by měli být. Přesto však o jejich božství nebylo sporu, protože nebylo pochyb o jejich moudrosti.

A pak tu byl muž. Cestovatel, který mohl se vydat kamkoliv v celém prostoru a čase, který měl vědomosti dávných ztracených bohů, ale ze kterých však čas od času něco pozapomněl. Muž, který mohl mluvit všemi jazyky vesmíru, který žil mnoho, mnoho let a za tu dobu viděl a zažil neuvěřitelné. Muž, mocný bojovník, který se zavázal k ochraně slabých a nevinných, k ochraně celého vesmíru, stojící vždy proti zlu bez jediné zbraně, přinášející zázrakem naději a záchranu. Jeden jediný muž… jeden jediný bláznivý muž… jeden jedinečný bláznivý osamělý muž, který nikdy sám neřekl, že má božský původ a skrýval se raději ve stínech, nebo za maskou dítěte. Přesto všichni věděli čím je a skládali na jeho počest básně a ódy. O jeho božství nebylo sporu, protože nebylo pochyb o jeho dobrotě.

Poezie Pauly Nancy Millstone - Píši

17. ledna 2014 v 18:54 Moje povídky

Píši

Píši a nejsem chlap,
píši prostě jen tak.
Jen ukojit svou hravost,
píši si pro radost.

Četli jste ode mě něco?
A kritizujete mě za co?
Já tuto tvorbu nabízím bezplatně,
proč na to reagujete tak nakvašeně?

Opakuji, píši pro radost,
nechci, aby to byla starost,
a rozhodně ne vaše zlost.
třeba jednou najdu zlatý grál.

Fešáku, co to čteš?

15. ledna 2014 v 12:22 Moje povídky

Fešáku, co to čteš?Morgan znuděně zazíval a protáhl své rozbolavené, uválené tělo z několikahodinového letu a náročné práce. Byl již večer a on s týmem směřovali k domovu. V letadle bylo poměrně ticho, protože snad jen mimo Hotche, jeho a Reida všichni spali. Hotch seděl na druhém konci letadla a něco spisoval, pravděpodobně zprávu k případu. Vypadal do toho dost zabraně, čili Morgan automaticky usoudil, že nebude mít náladu na pokec. Reid naopak seděl naproti němu a četl nějakou tlustou bichli. To by nebylo nijak divné, až na ten jeho výraz. Bylo to něco mezi strašidelným úsměvem, mírným zděšením a tím zamračením, které nasadil jeho mladý přítel vždy na místě činu. Z toho Morgan usoudil, že Reid tentokrát nečte jako obvykle nějakou nudnou naučnou literaturu, ale román. To podnítilo jeho zvědavost.

"Hej, Fešáku co to čteš?" zeptal se. Osudná otázka!

"Dextra," odpověděl Reid jednoslovně s naprostým klidem.

"Whou, chlape to jsi mi toho teda řekl. No tak, pouč nevzdělance, o čem to je?" dotíral Morgan dál. To skutečně, opravdu neměl dělat.

Ried zavřel onu knížku, pohlédl na svého snědého kolegu a jen s drobným zaváháním začal. "Ta kniha je psaná v ich-formě. Je to o muži jemuž, když byl ještě dítě, před očima zavraždili jeho matku."

Morgan se zamračil. To neznělo moc pěkně, rozhodně ne jako literatura, kterou by si Morgan po práci chtěl číst, i když přeci jen, co čekal? Morganona oblíbená literatura byly naivní dívčí romány, ne že by někdy dokázal něco takového přiznat, protože vážně, chlap jako hora a má rád tohle, nicméně detektivky, psychologické thrillery, nebo horory, to se mu má líbit?! Copak nemá dost toho v jeho životě a práci?! To neznamenalo, že jeho kolega na to musí mít stejný názor.

Reid pokračoval dál. "Nezůstane však úplně sám. Policista, který to vyšetřoval, ho adoptuje. Dá mu rodinu, lásku a pochopení. Nicméně brzy zjistí, že bude jeho syn potřebovat daleko víc, že v něm událost zanechala stopu, kterou nemůže vymazat. Jeho syn má nutkání, které on nedokáže zkrotit a zároveň není schopen ho udat, a tak se rozhodne to nasměrovat lepším směrem. Vycvičí ho, vštípí mu tvrdé zásady, takzvaný kodex. Chlapec vystuduje vysokou a stane se krevním analytikem, odborníkem přes krev."

Morganův zamračený obličej se přeměnil do kyselého šklebu. Co tím jako Reid chtěl říct? Co to do pytle jeho přítel čte za hrůzy? "Nutkání, stopu? To zní spíš jako náš neznámý než kolega z forenzního," zavrtěl Morgan hlavou nechápavě, ale jeho přítel naopak, aby v tom snad udělal ještě větší maglajz, přikývl.

"Také že je. Je policistou pracujícím na forenzním v oddělení vražd a zároveň sériovým vrahem, který loví ostatní sériové vrahy. To z něho dělá absolutní šelmu," vysvětlil Reid. Morganovi se udělalo špatně při té myšlence. Vrah s přístupem k důkazům. Vrah co zná metody vyšetřování, možný tak kamuflovat své přešlapy, hledat své oběti i se přesvědčit, že odpovídají jeho modu operandy. Člověk, který sice nemá psychologické vzdělání jako oni, ale za to je sám vrahem, a tak je schopen, stejně jako oni, možná i lépe, porozumět neznámému a dostat ho.

"Ježíši Kriste, to je strašná představa. Říkal jsi psané v ich-formě. Co to čteš, chlape, za hrůzy, to toho nemáš v práci dost?!" obvinil Reida jeho kolega v naprostém šoku.

Reid však jen nevině pokrčil rameny. "Je to napsáno opravdu hodně realisticky a moc zajímavě. Ke studiu přímo ideální," snažil se hájit, za což si vysloužil jen další znechucení.

"Reide, víš, že mi někdy z tebe naskakuje husí kůže," svěřil se mu Morgan a pak raději odkráčel na toaletu. Reid si smutně povzdechl. Z druhého konce letadla se ozval tichý smích. Ani Morgan ani Reid si neuvědomili, že Hotch už dávno nepíše zprávu a místo toho poslouchá. Reid zamrkal, smích od svého šéfa opravdu nečekal, protože Hotch se nesmál často, a hlavně to Reidovi ani moc vtipné nepřišlo.

Hotch se však za chvíli uklidnil a zase zvážněl. "Myslíš, že je to možné?"

"Co? Neznámí, jehož oběti jsou jiní neznámí?"

"Jo," kývl Hotch.

"Zcela upřímně, to není nic neobvyklého. Je známo tucet případů, kdy neznámý své oběti trestal za jejich hříchy. Vzpomeňme si na Jacka Rozparovače, nebo Henkla. Dokonce ani případy, kdy neznámý byl policista, nejsou tak ojedinělé, jak bychom si přáli…" Reid chtěl ještě pokračovat, ale jeho šéf ho zarazil. Rozhodně takhle večer po práci nestál o jednu z přednášek. Nastalo ticho. Nepříjemné ticho, plíživé a pochmurné, takové to před bouří. Reid se nervózně na svém místě zavrtěl, a pak uslyšel opět Hotchův hluboký, ale melodický hlas.

"Víš, jak jsem vždy říkal, že lidi, kterým bylo ublíženo, se stávají, buďto další lidmi, kteří ubližují, nebo lidmi, kteří takové lidi loví."

"Vím," přitakal jeho mladší kolega.

"Třeba to tak není. Třeba je jen jedna sorta lidí." Na to se tentokrát zamračil Reid. Hotch však pokračoval dál. "Zabil jsem Foyeta, zabil jsem ho vztekle holýma rukama."

"Hotchi, udělal jsi to, abys chránil svoji rodinu, abys chránil Jacka," připomněl mu jeho nejmladší z týmu.

"Jacka, který viděl svoji matku zemřít," neodpustil si Hotch.

"Hotchi, to, co se stalo, z tebe nedělá Dextra, a ani z Jacka."

"Ne, ale ukazuje to, jak tenká je hranice."


Poezie Pauly Nancy Millstone - Běžím

8. ledna 2014 v 20:48 Moje povídky

Běžím

Běžím a nemám kam.
Přede mnou za mnou jen klam.
Jak velké může být zoufalství,
aby trvalo taková staletí?

Běžím a nemám kam.
Připadám si tak, tak sám.
Řekni vlídná slova,
ať budoucnost je růžová.

Běžím a nemám kam.
Protože cíl neznám.
Přesto všechno běžím dál,
třeba jednou najdu zlatý grál.PA: Je mi líto, dlouho jsem se s něčím neozvala, tedy dlouho, něco málo přes týden... a nemám potěšující zprávu, v příštích dnech to asi nebude o moc lepší, ale nemějte strach, nebude to snad trvalý stav. Pořád na něčem pracuji, píši, kreslím a tak. Takže snad až zase ledy povolí, bude to lepší...