Nejtěžším zločinem je promrhaní svého života a trestem za to je smutek a prázdnota v srdci.

Alexander John Rider Gibbs - 04

13. března 2014 v 22:34 |  Moje povídky

Následující týden byl pro Gibbse v práci těžký. Jak slíbil, nepátral po onom německém žoldákovi, což vyvolávalo otázky a jeho tým na něj kvůli tomu byl naštvaný. Jeho odpověď: "Nejsou žádné stopy, tak co dělat?", jim pochopitelně nestačila. Samozřejmě, protože to byl zrovna on, kdo je učil, že vždy jsou nějaké stopy, jen se musí hledat. Mysleli si, že z nějakého šeredného důvodu to chce zadupat pod kobereček, což se jim samozřejmě nelíbilo. Jediný, kdo ho prokouknul až na kost, byl Ducky.
"Jethro, co jsi to provedl?" zeptal se ho bez úvodu, když se jednoho dne ocitli sami.
"Nevím, o čem to mluvíš," pokusil se hrát nevinného.
"Znám tě už dlouho, vím, že bys jen kvůli absenci stop, nepustil chlapa, který napadl tvého člena týmu. Takže co ve skutečnosti máš v plánu?" řekl Ducky.
"Ducky, starý příteli, já vím, kdo to je. Nájemný vrah, nebezpečný nájemný vrah spjatý se ŠKORPIONEM," zavrtěl Gibbs hlavou.
"ŠKORPIONEM!" Ducky zbledl. "Myslíš s tou organizací? Jethro, to je…"
"Jo, já vím," hlesl Gibbs.
"To tě však neodradilo, ne?! Co jsi provedl?" opakoval doktor znovu svoji otázku tentokrát však s větším důrazem.
"Poslal jsem na toho kojota někoho, kdo si dává kojoty k svačince," odpověděl Gibbs tiše.
Ducky se zamračil. "Poslal jsi na vraha, jiného vraha?!"
"Doufám, že ne. Ne tak docela," přiznal Gibbs.
"Ty tomu člověku mu věříš?!" Ducky byl překvapen a zhrozen zároveň. Gibbs však neměl náladu mu vysvětlovat, kdo onen vrah-nevrah je, že je to vrah-špion-nezletilý-jeho syn, zvláště, když Ducky a zbytek tymu ani nevěděl, že někoho adoptoval.
"Chtěl bych, Ducky, chtěl bych."
Patolog kývl a už se dál neptal.
O několik dní později přišla anonymní zpráva, která zvala agenty NCIS do nedalekého skladiště. Gibbsův tým si myslel, že jde o past, ale šéf věděl své a nemýlil se. V tom skladu na ně čekal svázaný a uspaný Klaus, ležící na velkém stříbrném plátu.
"Tak to vidíš, já nevěděl, Zivo, že máš narozeniny," zavtipkoval Dinozzo, čímž si vysloužil dobře mířený pohlavek. Netušil však, jak moc byl blízko pravdě, až na to, že to nebyl dárek pro Zivu, ale pro Gibbse.
Ač s to nezdálo pravděpodobné, život s Alexem se od té doby stal o dost více snesitelnější. Ne, že by Gibbse netrápilo, že jeho syn je ex-vrah, ex-špion v důchodu, podle všeho vyšší agent, než kdy on bude, ale teď když věděl, kdo to je, bylo snažíš to celé pochopit. Když se na Alexe díval jako na agenta, ne jako na chlapce, bylo tak lehké mu porozumět. Zjistil, že si váží toho kluka a bylo tak jednoduché, sem tam za ním přijít, s obtížným případem a přijmou to, že Alex mu může občas pomoct, co občas, vždy, protože Alex nebyl dítě, byl dospělí v dětském těle! Nesnášel to, pomyšlení. Pomyšlení, co ten kluk musel zažít, aby takhle rychle vyrostl, ale nemohl s tím už nic dělat, jen mu poskytnout přátelství a podporu kolegy, přítele, otce dospělého dítěte. A tak dny, týdny, měsíce ubíhaly a Alex občas Gibbsovi doma poradil s případem. Podíval se na fotky místa činu, obětí, podezřelých, řekl svůj cenný názor a sem tam se na okraj zmínil o své černé minulosti agenta MI6, nebo své rodině. Čím víc Gibbs věděl, tím víc nesnášel hlavy zpravodajských služeb, tím víc toho chlapce musel obdivovat, brát ho jako kolegu, ne jako teenegera.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi tento blog?

Ano
Ne

Komentáře

1 Karika Karika | 15. března 2014 v 20:30 | Reagovat

Alex uř je velkej... To je docela děsivé zjištění, i když se moc nedivím. Kdo by po tomhle nevyrostl a nedospěl?
Jen mě trošku mrzí, že se tam nemůže vytvořit onen vztah otec/syn (bez dvojsmyslů!), právě proto, že je Alex velký kluk.
Cheruby si jednoznačně přečti, protože tam fakt není žádná jiná podobnost než ti dětští agenti. Tohle skoro "kopírování" je děsný, já vím. Ale v dnešní době není nic jinýho... Vem si to: Stmívání, Upíří akademie a tisíce dalších. 50 odstínů a už to jede... V tomhle mám docela přehled, díky své brigádě. Ono přeci jen když píšeš totální originál, tak můžeš s 80% jistotou tvrdit, že to bude propadák, protože teď letí něco jinýho a tvoje dílo se v tom všem ztratí...
No, FF... to je zas něco úplně jinýho. FF teoreticky znázorňuje tvé představy toho jak by se ta a ta potava zachovala tam a tam a při takové a takové situaci. A navíc je zábava takhle s nimi "manipulovat".

2 jajafilm jajafilm | Web | 18. března 2014 v 16:39 | Reagovat

[1]: [1]: Jop, tak to souhlasím.. se vším. ;-)
Alex už je velký... - no jo, přišlo mi to logické, jak si napsala, potom všem čím si prošel nemůže být prostě holt naivním dítětem. Kromě toho v posledních knížkách jsem měla takový pocit, že i Horowitz ho takto líčí.
Mrzí tě, že se mezi ním a Gibbsem díky tomu nemůže vytvořit vztah otec/syn...  - No, to asi máš trochu pravdu. Je to škoda Alex by si nejen zasloužil rodinu a "normální život", ale i nějaký ten otcovský vzor. V této povídce jsem na Gibbse tak trochu myslela spíš jako kolega-přítel-otec dospělého. Gibbs nemá moc jak Alexe vést a co ho učit, spíš mu může dít oporu a dát mu porozumění.
Dobře, tak děkuji za tip, budu mít zase co číst mimo odborné literatury...
Ano, když je něco trošku více originální, z valné většiny se to ztratí v módní vlně něčeho jiného, někdy jednou za x let se však stane zázrak a ono dílko vytvoří novou módní vlnu, nebo je oceněno až o dost později. Někteří autoři naštěstí stále jsou na tolik naivní, aby se snažili být ti výjimeční, být těmi, kterým se to povede, a někteří se snaží být originální jen protože je těší dobře odvedená práce. Avšak ač jsou naivní, arogantní, nebo je jejich radostí něco nového, ještě že jsou tady, protože je také spousta těch, kteří píší jen pro peníze, nebo nemají takový dostatek fantazie. Ne, že by nebylo někdy fajn, sledovat módu, ale někdy mě až zaráží, co je dnes kolikrát "světovým bestselerem".
Nop samozřejmě, jistě FF jsou FF, něco trochu jiného. Já osobně mám spoustu důvodů je číst i psát...
No, děkuji za komentář i přečtení :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama