Nejtěžším zločinem je promrhaní svého života a trestem za to je smutek a prázdnota v srdci.

Tradice větviček 01

28. prosince 2014 v 13:55 |  Překlady/Translations
Autor: Kuria Dalmatia
Povídku v originále můžete nalézt zde:
Kapitola: 1.
Fandom: Criminal Minds
Na pár: Hotch/Reid a (trochu Hotch/Haley)
Mohlo by vadit: Slash, rouhání, násilí související s případy, diskuse o užívání drog a odstoupení od smlouvy

*****************************************************************************

Tradice větviček


~~~~22:26, Reagan National Airport, DC. 24.prosince 2004 ~~~~

Hotch mohou jen nevěřícně zírat na svého podřízeného, než se konečně probral ze šoku. V jeho ruce se objevila větvička jmelí a on nadzdvihl jedno obočí v otázce. Čtyři měsíce Spencer Reid byl v jeho týmu, ale i tak Bůh ví, co to má znamenat.
Přesto všechno mladší člověk jen pokrčil rameny a řekl: "Neměl jsi čas se zastavit v obchodě se suvenýry, než zavřel. To je Východní jmelí, jeden z typů jmelí nalezených na Floridě. Veselé Vánoce."
Poté nováček zabořil ruce do kapes a namířil si to směr východ z letiště Metrorail, jako by si neuvědomil, že právě porušil jedno z největších nepsaných pravidel o sdílení pokojů: předstírat, že neslyšíte soukromý rozhovor, a to zejména mezi šéfem a jeho manželkou. Reid nevěděl, že jeho slova k ní: "slibuji ti";znamenají vždy pravý opak. Poslední věc, kterou by snad Haley chtěla, je připomínka všech míst na kterých kvůli BAU byl, zvláště když byl nucen cestovat v průběhu hlavní dovolené.
Hotch byl v pokušení jmelí vyhodit, neexistoval žádný způsob, jakby jí to sakra mohl dát a to i když mu připadalo, že je to velmi romantické gesto a sezónně vhodné. Přesto však nakonec jmelí zabalil do kapesníku a zastrčí jej opatrně do přední kapsy aktovky.
Zahodil by Reidovu ohleduplnost… kdy naposled dostal čerstvou větvičku, zatímco pracovali na případu v Lakeland? To by bylo nezdvořilé.
Aaron Hotchner, přes všechny jeho nedostatky, se vždy snažil, nebýt hrubý k těm, na kterých mu náleželo. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama