Nejtěžším zločinem je promrhaní svého života a trestem za to je smutek a prázdnota v srdci.

Květen 2015

Nebezpečný muž

31. května 2015 v 20:02 Moje povídky

Nebezpečný muž


Věděla jsem, že je zvláštní, že toho již má v životě hodně za sebou. Když jsem ho poprvé spatřila, zrovna srazil psa a byl z toho tak rozrušený, jako by se jednalo o člověka, jasný posttraumatický syndrom lidí, kteří přišli z války. Také měl skoro všechno oblečení od pohledu kupované v army-shopu a na těle několik nevysvětlitelných jizev. Rozhodně to byl nevyzpytatelný typ. Muž, před kterým by se osamělá žena měla mít na pozoru, nic si s někým takovým nezačínat!
Tak proč jsem se do něj zamilovala? A proč jsem očekávala, že se rozhodne pro mě a bude tam čekat…
Tradice větviček 07

27. května 2015 v 13:00 Překlady/Translations
Autor: Kuria Dalmatia
Povídku v originále můžete nalézt zde:
Kapitola: 7.
Fandom: Criminal Minds
Na pár: Hotch/Reid a (trochu Hotch/Haley)
Mohlo by vadit: Slash, rouhání, násilí související s případy, diskuse o užívání drog

*****************************************************************************

~~~~ 23:39 Washington, DC. 24. prosince 2010 ~~~~

Jack už zase miloval Vánoce.
Velkou příčinou toho bylo, že se Spencer se stal trvalou součástí jejich životů, alespoň v to Aaron věřil.
Jistě i Aaron a Spencer měli několik rozepří, ale dokázali přes to přejít bez velkých katastrof. Aaron si pronajal byt, který splatil v únoru, aby Spencer měl tolik prostoru jako Jack. Nová stabilita dělala vše jednoduší a Aaron věděl, že to má určitě vliv i na Jacka.
Tým strávil Štědrý den u Davida. Aaron a Spencer se oficiálně sami neodhalili, ale oba věděli, že je to docela zřejmé. David zavtipkoval: "máš oči jen pro něj, Aaron, nesnaž se to popřít." Také oba věděli, že Jackova náklonnost ke Spencrovi prozrazuje, že Spencer je trochu víc, než "opravdu blízký taťkův přítel."
Byl to poněkud dobrý rok, i když JJ byla teď na ministerstvu mimo BAU a Spencer byl tam s Willem a Henrym kvůli celé té "kmotr" věci a Aaron se obával, že Jack bude mít problém se Spencrem věnující se svému kmotřenci. Když Aaron zahlédl v Jackových očí onen záblesk a pokles rtu, odtáhl ho někam stranou.
Aaron se pokusil Jackovi jemně vysvětlit o kmotrech. Co Jess bude, když Sean selže a že Spencer Henryho neviděl již dlouho.
Jack se mračil, když se ho zeptal: "Ale půjde Spencer s námi domů, ne?"
"Ano, jasně, kámo."
A to je vše, co potřeboval. Jack zavrtěl hlavou a řekl: "Dobře," než zase se rozutekl do obývacího pokoje a začal Henrymu vysvětlovat, jak jsou důležité jablka a mrkve pro soby, což měl od Spencra.
Bylo dobrodružství dostat Jacka z Davidova kabátu, ale hned po vyndání všeho občerstvení pro Santu a odchodu týmu, ležel už Jack v posteli.
Jak se postupně blíží půlnoc, Aaron se nemohl ubránit myšlenkám srovnávání, jak moc jsou tyto Vánoce jiné oproti ostatním.
Byly to volné, bez případu.
Jack byl šťastný.
Spencer byl šťastný.
Sakra i Aaron byl šťastný a poprvé za velmi dlouhou dobu, věděl, že bude mít skutečně veselé Vánoce
"Miluji tě," řekl, když vytáhl Spencra do klína.
"Já tebe taky miluju," odpověděl Spencer, ale se zvídavým tónem. Aaron a Spencer si často takto nahlas nedeklarovali lásku. Většinou dávali přednost odkazům, protože jim to připadalo daleko intimnější.
Políbili se pomalu a smyslně. Bylo to dokonalé, tak jak to mělo být.
Když ukončili polibek a Spencer se odtáhl, udělal cosi s rukou, co připomínalo ono chvění, když předvádí nějaký ten kouzelnický trik. Najednou se mu v ruce objevila malá krabička. "Já vím, že je brzy."
Aaron se ušklíbl a zvedl krabičku.
Vytřeštil oči.
Vzhledem k tomu, že to nebylo obyčejné jmelí.
Byla to jemná, ale přeci jen mužná platinová kravata ve tvaru dubového jmelí.
"Spencre," vydechl, protože okamžitě viděl podtext.
Platina neuvadne, nerozpadne se, bude trvat věčně.
Všechny Aaronovi pochybnosti o jejich vztahu se rozplynuly jako pára nad hrncem
"Veselé Vánoce, Aarone."

Narozen ve chladu

18. května 2015 v 10:58 Moje povídky

Narozen ve chladu


Narodil jsem se do chladu a mokra v tísni a bolesti uprostřed jezera. Vyšel jsem na světlo boží bez paměti, kdo, nebo co jsem kdysi býval, nebo jak krutý může být svět, nahý netuše. Měl jsem však štěstí, Bůh ke mně byl milostiv a já vkráčel do náruče laskavé ženy, mé manželky Daphne.
Daphne se o mě postarala, dala mi jídlo, oblečení, střechu nad hlavou i lásku. Společně jsme objevili můj dar léčit a pomáhat ostatním. A tak jsem měl místo, které jsem s radostí mohl nazývat svým domovem a důvod proč žít.
Jenže pak na mém prahu stanul ON.

iZombie // hot sauce

14. května 2015 v 15:44 Moje videa

iZombie // hot sauce


Tak a je to tady, jsem už zase na vás moc hodná... na vás a na mého profesora na hudbu (i když on si to asi po naších "hádkách" v celém tomto semestru nemyslí). Nicméně díky tomu se můžete podívat na mé další videjko, tentokrát na seriál iZombie. Pro změnu se také nejedná o music video, ale o krátký vtípek. Co ještě bych měla k tomu napsat... hmmf, nic mě nenapadá, tak tedy ještě prohlášení a jinak přeji příjemnou podívanou. :-)

Prohlášení:
Toto video nevzniklo za účelem žádného zisku. Nemám nic společného s Cholula Hot Sauce a nevlastním žádná práva na seriál iZombie. Toto video vzniklo čistě za účelem pobavení fanoušků a jako školní projekt, důkaz toho, že umím s Adobe Premiere.
(Toto video bylo vytvořeno jako školní projekt UJAK)


Poezie Pauly Nancy Millstone - Politika blogu.cz

12. května 2015 v 19:43 Moje povídky

Politika blogu.cz


S překvapením zjišťuji,
cože jsou populární stránky,
i když již dlouho bloguji,
stejně žasnu nad některými články.

Už mě tolik nefascinuje obsah,
nebo jak se mnohdy neumí řemeslo,
jaký má lidská blbost ohromný dosah,
kam to všechno dospělo.

Člověk by neměl hanit
web, jehož je součástí,
když za něj nemusí platit
a je oproštěn od těchto starostí.

Avšak je to hodně smutné,
když je jen pár žánrů populárních,
z toho množství co je nabízené,
je dost článků pro mě nezajímavých.

Úvahou se to jen hemží,
protože to je to, co diskuzi vyvolá,
avšak báseň, nebo povídku nalézám stěží,
i když to bych si raději přečetla.Poezie Pauly Nancy Millstone - Lidskost ve stromech

8. května 2015 v 18:20 Moje povídky

Lidskost ve stromech


Za mrazu velikého,
pro lásku nesmrtelného,
já zdobím své stromy
svými pestrými šálami.

Lidé pomlouvají, nechápou,
do blázince mě asi zavřou,
nevidí naše tiché přátele,
tváří se na mě dost kysele.

Já směji se, ve sněhu skotačím,
blížící svátky s nimi oslavím,
to vám s lehkostí ráda povím.Greeting Card to old friend for a birthday

5. května 2015 v 11:01 Překlady/Translations

Greeting Card to old friend for a birthday


"The best mirror is an old friend." - Chinese Proverb

Garcia

"Can I come in?" Spencer said from the doorway husky voice.
"Sure, sweetie," I cooed, but I pulled my gaze from the monitor. I heard that Spenser went inside, closed the door and sat down in the chair next to me. With interest I turned to him and looked at him. He pulled from his pocket a lollipop, unwrapped it and stuck it into his mouth.
"So tell me, my child prodigy, with what I can help you?" I asked him.
"With nothing, I just came to say hello," He shrugged his shoulders innocently.
"I don't believe," I shook my head.
Young genius sighed. "I was just wondering if you could get past security UNIT?"
"UNIT?" I blinked in surprise. I knew about the organization. Thus I knew of its existence, that is international, but has headquarters in the UK, it sometimes takes our cases that are even stranger and nastier than normal, but I just knew what was rumored among hackers. They say that UNIT have impossible, otherworldly technology. Every good hacker had a dream that one day manages to put on knee their protection and will have access to all of their secrets.
"Yes," my child prodigy nodded and sucking a lollipop. I was not surprised that Spencer knows UNIT, eventually he was a genius and he knew everything. However why is he asking for this? Why came up with this? "I want you to go there to hack," he said simply.
"Why?" Another shrug.
"It's not bad, I just want to congratulate for my old friend's birthday."
"Your old friend works in UNIT? You're old friends? No, dear, that you... but if I know..." I began to jabber with surprise. We all know how sad life of our genius had before he had entered the BAU, as well as the fact that here it was barely better. We knew that before he had not a lot of friends, so you can't wonder that I was surprised by the information. Not only that Spencer knew someone outside the team so that he would like to wish all the best, but the man worked at UNIT! In That UNIT! It was claimed that in the mysterious UNIT work only people who theoretically don't exist. "Why didn't you send him just email or Greeting card?"
"That would be quite boring and he likes to having fun. Don't tell me, Garci, that it's not for you to a challenge," He nudged me and I had to smile. Yeah, it was! It was absolutely great challenge that I can't miss this. However young genius frowned for a moment. "To break the system you will need higher performance computers and nenrofeutarasier," he muttered, more to himself.
"I'll need… what?" Spencer didn't answer. He took the lollipop, picked up a few of my stuffed animals, hair clips, lipstick and a pencil, he bent down under the table to the computer and pulled from it out of several cables. He was doing something there for a moment and then climbed back empty-handed. He took out his pocket a magic wand and shone on the computer. With a small "Bbzzzzz" computer monitor flashed twice, and then appear on the screen in the middle window, which reported: "New program was installed, the computer was connected to the new device available nenrofeutarasier, performance HExm 5420 AMG." I blinked in surprise, but Spencer smiled with satisfaction.
"That should be enough, now it would not be any harder than it break through security FBI," he said and winked at me. Suddenly he hit to the head and even he took from the pocket a grubby piece of paper. He handed it to me.
"Good luck and health immortal Captain Jack Harknessovi to his 650 birthday, wishes Doctor," I read aloud.
"Yeah, it would be nice if it hung on the main page. Great flashing message across the screen," He smiled. "Thanks Garcia're great, really amazing," He kissed me on the forehead and stalked out of the room before I could say anything. To six hundred fiftieth birthday?! Captain Harkness? Immortal? What the heck? That was a joke, right? It Chased through my head, perhaps it was associated with some memories, play, what they had played in childhood or something like that... I threw it over head and did I just do what my friend asked. Finally, Dr. Spencer Reid might have been open, honest and absolute sweetheart, but I knew that we don't know everything about him. He was hiding something, something big and dark, and yet was greater mystery that I was in team profiler the only one who noticed it as soon as I had seen him first time.


"Here is my secret. It is very simple. It is only with the heart that one can see rightly; What is essential is invisible to the eye." - The Little Prince
Tradice větviček 06

2. května 2015 v 13:34 | Kuria Dalmatia |  Překlady/Translations
Autor: Kuria Dalmatia
Povídku v originále můžete nalézt zde:
Kapitola: 6.
Fandom: Criminal Minds
Na pár: Hotch/Reid a (trochu Hotch/Haley)
Mohlo by vadit: Slash, rouhání, násilí související s případy, diskuse o užívání drog.

*****************************************************************************

~~~~ 22:13 Washington, DC. 24. prosince 2009 ~~~~

Spencer bez jediné pomoci připravoval oslavu Štědrého dne pro Jacka, protože Jess byla opilá bourbonem a ležela a gauči celá mimo a Aaron byl už z poloviny stejně tak opilý. Kdy byl doma na Vánoce naposled, věděl snad jen Bůh, a tedy Aaron neměl vůbec ponětí, co by měl dělat. Takže buďto mohl podlehnout rodinnému zlozvyku a opít se, nebo mohl přijít s plánem.
Haley byla mrtvá.
Zavražděna šílencem, Aaron mohl schytat kulku, když byl v Bostonu.
Aaron zapíjel žal. Jess zapíjela žal. Jen Jack… Bůh ví, co si myslel Jack.
Jediným důvodem, proč Aaron se ještě neopil do němoty, bylo, protože asi tak v sedm se na prahu objevil Spencer s dvěma taškami potravin z večerky.
Spencer začal vykládat nákup v kuchyni a řekl Jackovi, aby vybalil sušenky pro Santu. Vyndal pokřivenou keramickou misku s nápisem "Pro pana Santa Clause" napsaným oranžovou barvou na zeleném pozadí, vysvětlujíce, že každé Vánoce se Santa i na tohle dívá! Udělal tam místo i na jablka a mrkve, aby Rudolf a jeho kolega měli také něco k snědku.
Aaron mohl jen pouze sedět na baru s hrnkem čaje v ruce (ten, který pro něj Spencer uvařil v prvních pěti minutách, co tam byl) a sledovat, toho hubeného hocha, kterého každý označoval jako "sociálně neschopné" dílo magie. Do devíti hodin Jack tvrdě spal po promítání animovaného ztvárnění "Twas Night Before Christmas".
Aaron chtěl být v rozpacích, to by bylo čestné, ale tenhle bezesný těžký stav, jenž si navodil alkoholem, mu to moc nedopřál. Díval se, jak Spencer pomalu manipuluje s Jess do pohodlné polohy spánku na gauči, přikrývá ji dekou, kterou sebral ze skříně, a na stůl vedle ní položil sklenku vody a Tylenol.
Když Spencer skončil, zeptal se ho, kam schoval dárky od Santy a jestli mají tradici zabalovat dárky nebo ne, protože přišly rovnou z elfí továrny.
I přes to že jeho švagrová byla opilá a on je pořád dost zbytečný, nejvíce ponižující věc celého večera byla ona odpověď: "Já nevím." Vzhledem k tomu, že skutečně ne. Opravdu upřímně nevěděl. Zavřel oči a přemýšlel, proč dovolil, aby ho viděl podřízený v tak mizerném ubohém stavu. Ale když to srovnal s Vánoci před dvěma lety… zajímalo ho, jestli Spencer cítí povinnost, tak jako on.
Takže Aaron si odkašlal, trvalo chvíli, několik pokusů než řekl: "Nemusíš to dělat. Henry je… Henrymu jsou dva roky. Ty bys měl být u JJ a Willem, říkat Henrymu o krmení sobů, ne tady."
"Já jsem tam, kde je třeba," prohlásil Spencr tiše, ale jistě.
Bylo to upřímné a pravdivé. Řekl to bez lítosti, viny, nebo jakéhokoliv závazku. Bylo to poctivé jako Spencer sám.
Aaron náhle pochopil, Spencer tu nebyl splatit dluh. Je tady jako přítel. Velmi blízký přítel, který tráví víc času s ním a Jackem než Dave. Aarovovi se vyhrnuly slzy, když otevřel oči a zašeptal: "Děkuji."
Tentokrát ho Spencer objal a tiše řekl: "Prvním krokem je odpustit sám sobě." Načež to vyvolalo u Aarona přiškrcený vzlyk.
Nakonec spolu sdíleli Aaronu postel, protože odmítl nechat ho spát na zemi. Nic se nestalo, ale poprvé se Aaron během všech těch let dobře vyspal, a věděl, že chlastem to nebylo.
Vánoční ráno nebylo radostné ani klidné, jak Aaron bláhově doufal. Jack lítal po celém bytě, ignoroval zabalené dárky a otevíral skříně. Když se nakonec usadil na zem, vysvětlil, že byl celou dobu hodný a nechápe, proč mu Santa nedal dar, který skutečně chtěl: maminku.
Přes všechny Aaronové vyjednávací schopnosti za celou dobu nebyl schopen vysvětlit. Nebyl schopen říct to, co si nacvičil pro Jacka, když ho vzal do obchodu s obrázky Santy. Věděl, že tato otázka přijde. To byl důvod, proč si to tak pečlivě připravil. Možná ze sebe nemohl dostat slova, protože Jess škytala, jak se snažila, aby neplakala. Možná proto, že Spencer stál u vánočního stromku rty mírně našpulené zklamáním.
Konečně Aaron vysvětlil, že Santova magie nemůže přivést mrtvé zpět k životu, bez ohledu jak moc by to někdo chtěl.
Jack začal křičet, že nesnáší Vánoce, že to není fér, že Santa jedl sušenky a rozutekl se do pokoje. Jeho vzlyky pak byly ještě od tam tud slyšet. Jess se zhroutila plaše a tiše do křesla. Aaron klesl dolu na gauč a zahleděl se směrem k ložnici svého syna přemýšleje o tom, jak dlouho by měl čekat, až půjde tam si s ním promluvit.
Spencer… Spencer přišel k Aaronovi a položil mu ruku na rameno, posadil se vedle něj. Aaron se naklonil k doteku, a snažil se z něho vstřebat každý kousek pohodlí.
Vánoční dárky byly neotevřené dva dny.
Ráno 27. Jack konečně projevil zájem o zářivě zabalené dárky. Jess přijde a všichni tři si rozdají dárky, je to mírná oslava bez alkoholu.
Když mu Jess podala malou obyčejnou bílou krabičku, Aaron okamžitě věděl, že je to od Spencra, i to co to je. Přál si mu zavolat, aby ráno přišel. Podíval se na hodinky, bylo skoro poledne, a Spencer, který pracoval tak jako on přes Vánoce, si to určitě zasloužil.
Nechal dárek nerozbalen, dokavaď se Spencer neobjevil a rozbalil ho až poté, co Jack byl v posteli a Jess už odešla.
"Ok, jmelí," Aaron přečetl kartu a pak vzal větvičku z obalu. Bylo to to nejhezčí, co dostal, konečně pochopil celou tu věc s "mužností", o které se mu Spencer zmínil.
A to bylo impulzu ke kroku se Spencrem. Zvedl větvičku a podržel ji nad jejich hlavami. Políbil ho na ústa. Bylo to rychlé a cudné a Spencer ho neodstrčil, tak doufal, že je to v pořádku.
Spencer se na něj plaše usmál. "Nikdy jsem nedostal polibek pod jmelím."
Aaron byl překvapen, protože přeci Garcia nebo JJ by ho určitě podrobili tradici ne. Pak se však zarazil a zavzpomínal, a uvědomil si, že si na něco takového nemůže vzpomenout. Zašklebil se. "Ani mě."
Pak se oba rozesmáli.
Seděli vedle sebe na gauči, Aaron nenápadně ruku kolem Spencrových ramen.
Nic jiného se v noci nestalo, ale Aaron si uvědomil, že chce, a na základě Spencrova chování a polibku se zdálo, že i Spencer.