Nejtěžším zločinem je promrhaní svého života a trestem za to je smutek a prázdnota v srdci.

Srpen 2017


Zmrzlá krev (FF Dexter)

23. srpna 2017 v 14:51 Moje povídky

Zmrzlá krev (FF Dexter)


"Já… já mám strach," svěřila se Debra Brianovi, který jí zrovna klečel u nohou a zavazoval jí tkaničky u ledních bruslí. Chlapec se u toho uličnicky ušklíbl a políbil ji na koleno.

"Neboj, má ledová princezno. Uvidíš, že to nakonec bude veliká zábava," řekl zvesela a pomohl jí vstát. S nadšením jí dovedl až k červenému ledu, z kterého šla trochu mlha a hlavně chlad.

Pro člověka, který prožil celý svůj život v horkém Miami, se zdál tento objekt jak z jiného světa. Debře se rozklepaly nohy. Hrdlo jí sevřela úzkost, a kdyby mohla, utekla by z lední haly ven do tepla na sluníčko. Její přítel ovšem byl tak šťastný, přeci by ho nezklamala, a tak vstoupila na led.

"Neboj, já ti věřím!" křikl se smíchem Brian a zrádně do ní strčil, čímž se Morganiny brusle rozjely a ona zoufale vypískla. Letěla neochotně po rudém ledu celá bledá strachy. Sice nebyla ve smrtelně nebezpečné situaci, ale pro chudáka holku jako by tomu tak bylo. Raději by s taťkou lovila nějaké ty padouchy, než zaboha tohle!

Pak ovšem přišla záchrana, někdo ji chytil.

"Mám tě," uslyšela klidný a známý hlas svého staršího brášky.

"Ach Bože, já se tak bála!" přiznala mu.


SEN

17. srpna 2017 v 15:42 Moje videa

SENKrátké dílko "Sen" je plně mým autorským filmem. Vytvářela jsem na něm vše námět, scénář, zahrála jsem si v tom, natočila to, sestříhala, vytvořila speciální efekty... až na hudbu a ruchy, ty jsem vybrala z Youtube Audio Library.

Při této tvorbě jsem pracovala rovnou s několika programy. Prvním a nejdůležitějším byl program Blender, který jste mohli vidět i v samotném videu. Jedná se o program na 3D modelaci, animaci a je plně "free" (zdarma). Vytvářela jsem v něm onoho panáčka, což bylo celkem obtížné. Blender je poměrně komplikovaný program, stejně složitý jako Adobe After Effects možná i více. Dlouho mi trvalo, než jsem panáčka vůbec vymodelovala a o texturovala... a pak stejně dlouho vytvořit uvnitř něj "kosti", díky nimž bych s ním mohla při animaci pohybovat. Když jsem měla vymodelováno a naanimováno, objevil se další problém: Jak ho vyexportovat bez toho ošklivého šedého pozadí? Nakonec jsem zjistila, že to lze jen a pouze, když člověk animaci vyrenderuje jen ve formátu PNG snímek po snímku, což je na nic. Kdyby jste věděli o nějakém lepším způsobu, dejte mi vědět.

Obtížné také bylo pořídit záběry přímo plochy počítače. Nakonec jsem zvolila CamStudio, které jsem musela však instalovat, pak stáhnout a nainstalovat ještě k němu dobrý kodek pro vyšší kvalitu, a aby toho nebylo málo, musela jsem ještě to celé projet přes Movie Maker, aby se to dalo nešťouchat do Adobe Premiere Pro a Adobe After Effect.

Další postup, sice jednoduchý také nebyl, ale se střihem a s AF mám již nějakou delší zkušenost, takže další komplikace již nenastaly.

Na Youtube nejsem moc populární, ale myslím, že i tak mohu být za toto dílku na sebe po právu hrdá.


OŽIVEN
SEN


Rodinná záležitost 05

12. srpna 2017 v 14:06 Překlady/Translations


Autor: faithfulviewer (malfoytheunanxious)
Povídku v originále můžete nalézt zde: http://archiveofourown.org/works/9472580
Fandom: Sherlock (TV)
Na pár: Sherlock Holmes / John Watson
Mohlo by vadit: Slash
Anotace: Malá holčička jim oběma říká "tati", což způsobí, že Sherlock s Johnem se zamyslí nad jejich vztahem a usoudí, že skutečně jsou rodina.

*****************************************************************************

"Nikdy nepřivést Rosie na místo činu. To je pravidlo číslo jedna. To bylo vždy pravidlem číslo jedna," stěžoval si John drže svoji dceru za ručku, zatímco ona vesele poskakovala vedle něj.

"Pravidla jsou tu od toho, aby se porušovala," zažertoval Sherlock a mrkl na Rosie. Držel jí přitom za druhou ruku a dívku, která se ještě stále učila správně chodit, tak vyvažoval.

"Tatínkové, podívejte!" vypískla Rosie, když všichni tři přešli silnici a všimli si skupinky tří žen shromážděných hned vedle vchodu do jejich domu.

"Paní Turner! Kolikrát vám to mám vysvětlovat? Tanya není má přítelkyně," řekla jedna z těch žen postarší dámě. "Je to má sestra! Váš byt je moc pěkný, ale budeme potřebovat dvě ložnice!"

Paní Turner si všimla Johna, Rosie a Sherlocka, kteří se k nim již blížili, a z dálky jim zamávala. Oba muži a malá holčička jí zamávali nazpět, i když detektiv ne zrovna s nadšením.

"Ach nebojte se," pravila paní Turner uklidňujícím hlasem a obrátila se zpět ke svým potencionálním nájemníkům. "Tady je to všechno v pořádku, ti dva z domu paní Hudsonové se nakonec také vzali."