Nejtěžším zločinem je promrhaní svého života a trestem za to je smutek a prázdnota v srdci.

Září 2018

Pozitivní negativizmus (Bonus)

27. září 2018 v 11:24 Moje povídky

Pozitivní negativizmus (Bonus)Říkám tomu pozitivní negativizmus. Představte si to nejhorší, co se může stát, živě v plných barvách, a pak začněte předpokládat, že tato varianta je ta nejpravděpodobnější. Pokud to lze, udělejte vše proto, abyste ji odvrátili... a když to nepomůže a vaše představa se i poté stane skutečností, alespoň si můžete říct, že jste to věděli, že jste to říkali. Učiní vás to naprosto hrozným a otravným společníkem, starým sýčkem, který si může život užít jen s určitou hladinkou alkoholu ve své krvi, ale zrovna tento přístup vás ušetří mnoha hořkých zlámání. Přidejte k tomu zdravou skepsi a paranoiu a stanete se nepolapitelným. Přesně to je v mé profesi třeba.

Už od první chvíle jsem věděl, že s tím chlapem není něco v pořádku. Jonathan Pine - až příliš perfektní pro naše plány, muž s mnoha jmény, který náhodou několikrát zkříží naši cestu. Ale hovno, to ani ve snu! Náhody neexistují. Můj osobní tip byl, že je to nějaký agent kdovíkoho: MI6, CIA, Mossad, SVR... možností bylo vždy hafo. Druhá možnost byla, že jedná sám za sebe, ale i tak bych se obával, že jeho zájmy nejsou ani zdaleka naše zájmy, a když jsem zpozoroval, kam si to Jed vyšla na noční procházku, byl jsem si na sto procent jistý, že se jedná o jednu velikou časovanou bombu. Zachránil život synovi Ropera, stal se z něho pan nedotknutelný. Musel jsem podat nezvratný důkaz.

Už, už jsem si myslel, že ho mám, když jsem ho načapal té osudné noci, jenže jsem udělal neodpustitelnou chybu. Má super schopnost - pozitivní negativizmus - mě zradila. Možnost, že ten příliš atraktivní chlap je špion, nebyla ani zdaleka to nejhorší.

"Zase ses byl flákat co?! Tak to bys moh bejt po škole víš," řekl jsem mu na přivítanou, když chtěl projít dírou v plotě. Na posilněnou jsem ještě popotáhl z cigarety.

"Je to tvoje slovo proti mýmu," pravil nevzrušeně nad další mojí výhružkou.

"To budu muset risknout," opáčil jsem a vytáhl na něj bouchačku. Měl jsem toho tak akorát dost. Bylo na čase se toho zrádného hada zbavit. Odhodlaně jsem mu pohlédl do obličeje a v tom mi měsíční šero odhalilo víc, než polední pařák. Poznal jsem ho! Neměl na sobě zlatou helmu s rohy ani to divný černo-zeleno-zlaté oblečení, jeho vlasy byly kratší a blond, kam se poděly ty dlouhé mastné kadeře, kdo ví, ale byl to ON.

"Chceš mě zabít, Corky?!" zasmál se úplně stejně s sebevědomě a šíleně, jako tenkrát, když napadl New York.

Jako kdyby mi náhle ztuhla veškerá krev v žilách. Nemohl jsem se pohnout. "Loki," vydralo se mi z úst. Na jeho tváři se na malý okamžik mihlo cosi jako překvapení.

"Páni, to jsi asi první smrtelník, který mě od mého vyhnání poznal," potvrdil svoji identitu a já, i když jsem na něj mířil nabitou zbraní, jsem couvl o dva kroky dozadu.

Pokusil jsem se uklidnit své divoce rozbušené srdce a sklonil jsem namířenou pistoli. Kdo by chtěl si proti sobě poštvat boha. "To, to... to je vlastně fajn," můj hlas měl stále o oktávu výš. "Nejsi špion... děláš, děláš to, protože chceš ty zbraně? Nemusíš... můžem ti je nechat... můžem ti dát víc. Cokoliv, co řekneš," pokýval jsem hlavou a cítil jsem, jak ze mě pomalu spadává to napětí a strach. "Za přiměřenou částku dodáme tolik, aby ses klidně mohl znovu pokusit získat Zem."

Loki se ovšem znovu zle rozesmál: "Hloupý Midgarďane, já nepotřebuji získat něco, co již dávno je mé. Jen se musím naučit o své věci daleko lépe pečovat." To bylo to poslední, co jsem slyšel. Pak už jsem jen ucítil prudkou bolest. Nohy se mi podlomily a já se skácel do štěrku pode mnou.

Lokiho svět

19. září 2018 v 17:04 Moje povídky

Lokiho světByl vyhnán, byl potrestán za svoji pýchu. Nelíbilo se mu, že obyvatelé planety, svěřené jeho adoptivní rodině, se vraždí a jejich srdcím vládne nejistota. Chtěl jim vládnout. Myslel si, že pevnější ruka jim pomůže. Tragicky se ovšem mýlil. On sám to měl pochopit mnohem dříve. Midgarďané milují svobodu a nelze je spoutat. Jsou povahou mnohem blíže jemu samotnému, než jakémukoliv Ásovi. Teď, pod rouškou nové identity, sražený na úroveň jednoho z nich, to konečně viděl. Se zlem na Zemi se dá bojovat jen jedním jediným způsobem - zevnitř.

"Vy jste příliš perfektní," pravila agentka Burrová a Loki odolal náhlému popudu se ušklíbnout. Není perfektní, je bůh! Ještě stále ano, i když ztratil většinu své moci. "To je váš problém. Já vás nechci perfektního. Dejte si sušenku," řekla a podala mu celozrnné cosi, co bylo spíše parodií na sušenku, ale i když i na poměry Midgardu onen pokrm nevypadal příliš lákavě, Loki to neodmítl. Nezdálo se to slušné a byl zvědav, jaké má tato smrtelnice s ním plány. Líbila se mu. Jevila se odhodlaně a nesmlouvavě. "Budete hrát největší představení ve svém životě." Skutečně? Tak to byl vážně zvědavý! "Uvnitř vás číhá poloviční psychopat, Jonathane?" Jen poloviční, jeho rodina by určitě nesouhlasila a ani všichni slavní Avengers. "Chci, abyste ho našel a držel se ho." Tak to je asi první midgardská žena, která si něco takového přeje! "Jakmile budete v Devonu, bude z vás druhý nejhorší člověk na světě, první místo už je zabrané. Žádné správně a špatně pro vás nebude platit, vše bude jen já, já, já. Nikomu neustupte ani o píď, někdo vás vytočí, jednu mu prašťte, někdo vám zkříží cestu, Bůh mu pomáhej. Chci, abyste k smrti vyděsil každého, a to včetně mě." To už se stalo, znovu to nebude asi problém. Jen jeho otec a bratr z toho asi nebudou zrovna nadšeni. "Richard Roper musí vědět, že jste ve stejné lize jako on. Pro něho zákony neplatěj a neplatěj ani pro vás. Když to uvidí, začne vyjednávat, dostaneme ho do úzkých a probodneme ho. Vyhovuje vám to tak?" Jestli to vyhovuje! U Devíti, ta smrtelnice po něm chce, aby dělal to, co umí nejlépe: klamat, lhát, a sít kolem sebe chaos, který jim pomůže vyhrát.

Tak přeci - Midgard je jeho. Vždy byl, jen jiným způsobem než si myslel. Jaký jiný svět by mu umožnil být tím kým je a zároveň stát na správné straně? Bez ohledu na to, jak moc Thor miluje tuto Zem a lidi, tato planeta vždy patřila jemu. "Ano."

První krůčky v programu Blender 05

7. září 2018 v 19:01 Obrázky

První krůčky v programu Blender 05

Pokračuji v samostudiu s programem na 3D modelaci Blender.

House 01 by jajafilm


House 02 by jajafilm


House 03 by jajafilm


House 04 by jajafilm


House 05 by jajafilm


Barrel by jajafilm


House 06 by jajafilm


House 09 by jajafilmRoof tiles by jajafilmHouse 10 by jajafilmHouse 11 by jajafilm