Nejtěžším zločinem je promrhaní svého života a trestem za to je smutek a prázdnota v srdci.

Bystrozor 04 - Rudý večer

4. prosince 2018 v 17:13 |  Moje povídky

Rudý večerHrdina kouzelnického světa se pomalu šoural domů. Západ slunce zbarvil do ruda nejen oblohu, ale i fasády domů a cestu. Ulice byla téměř prázdná až na pár stejně unaveně ploužících se kouzelníků. Právě míjel výlohu Medového ráje, která jen hrála všemi barvami a nabízela neskutečnou spoustu cukrovinek: kyselé bonbóny, polévka z netopýří krve, Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak, ledové myšky, čokoládové žabky, výbušné bonbony, šumivé bzučivky, dýňové paštičky a mnoho dalších. Harry se na chvíli zastavil a zavzpomínal, jak si poprvé, když jel do Bradavic, koupil ve vlaku celou náruč těchto sladkostí. Společně je pak s Ronem labužnicky ochutnávali. Byl to neuvěřitelný čas. Všechno mu přišlo tak nové a… magické. Pousmál se.

Odtrhl své smaragdové oči od výlohy a pokračoval ještě několik metrů, než před Džinem v láhvi uhnul do postranní uličky. Už brzy bude doma. Těšil se, až projde dveřmi a objetím pozdraví svoji ženu. Děti vypísknou a vybalí na něho okamžitě tucet informací. Navzájem se budou překřikovat, až je bude muset zarazit. Poté všichni usednou ke stolu. Merline, jak moc se těší na Ginnyinu zapečenou sekanou s brambory. Už viděl jejich domek. V oknech už se svítilo, i když to ještě nebylo tolik třeba.

Bum!

Ozvala se ohlušující rána. Harry instinktivně lehl na zem. Na svých zádech ucítil žár.

Poté, co se trochu vzpamatoval ze šoku, se znovu postavil. Zděšením se mu smrštily zorničky, když to spatřil. Jejich domek oblizovaly červené plameny, střecha se propadla dovnitř. Zatraceně, jeho manželka, Albus, Lily, James, byli uvnitř! Hrdinovi kouzelnického světa se téměř zastavilo srdce. Bez rozmyšlení se rozeběhl dovnitř.

"Ginny! Lily! Jamesi! Albusi!" zakřičel, když zoufale pobíhal tam a sem, dle toho, jak mu oheň dovolil a hledal přeživší. Kůže ho pálila, v nose a ústech ho štípal kouř. Nemohl se nadechnout. To však bylo jedno. Nevnímal to, musel nalézt svoji rodinu. Nikde ji však neviděl. Žádné tělo zavalené trámem ani pláč vyděšeného dítěte. Zrzavá hříva Ginnyiných vlasů ztracená v rudé. Za chvíli Harrymu došly síly. Červená záře se přelila do černé.

Ztratil vědomí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Turon Jan Turon | Web | 5. prosince 2018 v 8:46 | Reagovat

Tak snad přežije..

2 jajafilm jajafilm | Web | 11. prosince 2018 v 13:08 | Reagovat

[1]: Děkuji za komentář a přečtení.
Toto je jen Harryho vzpomínka, takže ano, přežije. :-)

3 leilafrank leilafrank | 28. ledna 2019 v 9:09 | Reagovat

Ještě depresivnější? To už by nešlo ne? Tohle je hrůza, co se mu stalo, když ti někdo umře.... tví nejbližší, je to to nejhorší.

4 jajafilm jajafilm | Web | 28. ledna 2019 v 23:11 | Reagovat

[3]: Souhlasím, rodina je to nejdůležitější... takže tato kapitola je skutečně hodně depresivní. Nicméně další kapitoly se tolik přestanou pachtit v Harryho minulosti a zaměří se hodně i na jiné postavy a případ, který má za úkol vyřešit.

Děkuji za přečtení i komentář. Doufám, že tě tato depka neodradila od čtení dál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama