Nejtěžším zločinem je promrhaní svého života a trestem za to je smutek a prázdnota v srdci.

Březen 2019

Bystrozor

24. března 2019 v 0:44 Moje videa

Bystrozor


Rozhodla jsem se, že k mé FF ze světa Harryho Pottera s názvem Bystrozor vytvořím i video upoutávku. Výsledek mého snažení můžete zhlédnout níže. Snad se mi to celkem povedlo.

Pro ty z vás, kteří dosud moji tuto fanfiction neznali a zaujalo je mé video, přidávám anotaci k povídce a odkaz na ni, kde si ji můžete přečíst....

Anotace:
Harry Potter je bystrozor. Ač je asi nejslavnějším čarodějem své doby, stojí jeho život za vy-víte-co. Zachránil celý svět před strašlivým černokněžníkem Lordem Voldemortem, ale svoji rodinu ochránit nedokázal.
Když dostane za úkol prověřit zmizení jednoho rozhodčího famfrpálu, který se měl původně účastnit mistrovství Evropy, moc se mu do toho nechce, a to ještě netuší, co ho čeká...Prokletý - Svaté peklo

16. března 2019 v 23:11 Moje povídky


Svaté peklo


Krev, kosti, fotka a další přísady. Místnost se projasnila zelenkavým světlem z kouzelného ohně, který dodal nástěnným malbám a točitému schodišti starého domu postaveného na keltském pohřebišti ještě přízračnější atmosféru. Miska s ohněm ležela na zemi uprostřed nakresleného prastarého symbolu a v magickém kouři se nad onou nádobou zjevil démon.

Měl nakrátko ostřihané černé vlasy a bradku, oděv čistý a padnoucí, bez děr, ovšem stylem odpovídající dobám minulým, přesněji 16. století. Zjev tak trochu tuláka a tak trochu váženého bohatého muže, obojí zároveň, nechávaje tak si ostatní vybrat.

Křižovatkový démon upřel své rudé oči na muže před ním. Ten člověk měl krátké hnědé vlasy, vysoké čelo a již za pár let bude mít jistě "chlapskou pleš", ale to mu neubere nijak na eleganci či kráse. Jen vzhled bude více ladit s tím, co se zračilo v jeho hnědých, laskavých, ale starých očích. Tomu muži možná bylo mezi dvaceti a třiceti, ale už toho hodně zažil. Zlé časy, nezapomenutelné věci, takové, které člověka poznamenají, po kterých si nese v srdci hořkost a smutek. Jasný zápach, který démon cítí na sto honů.

"Ach drahý příteli, dlouho jsme se neviděli. Už jsem se bál, že se ti něco stalo," pravil démon s úsměvem a předstíranou starostí.

"Nejsme přátelé," odsekl na to druhý muž bez jediného pozdravu.

"Jasně že jsme. Pomáháme si navzájem," pravil sluha Pekla stále s úsměvem.

"Tohle jsi říkal i Mladotovi, nebo Georgu Faustovi?!" nadzvedl druhý muž jedno ze svých obočí.

"Ach, teď jsi ranil moje city," položil si démon ruku na hruď v komediálním gestu.

"To je mi zcela upřímně jedno. Svoji část dohody jsem splnil, teď je řada na tobě," pokrčil člověk rameny a pekelník si povzdechl.

"Dobře, dobře, dobře…" kýval hlavou. "Novinky ze zákulisí Pekla! V Americe, tvé zemi studií, to řve, ale nic za co bys ty nesl zodpovědnost. Na paškál se tam dostalo daleko svatější a starší písmo. Apokalypsa v židovsko-křesťanském pojetí byla na spadnutí, ale dvěma lovcům, jednomu padlému andělovi a démonovi jménem Crowley se jí povedlo zastavit. Michael s Luciferem spadli společně do klece a onen Crowley se stal novým vládcem tam dole. Nebe ovšem takové štěstí nemělo. Nastala tam občanská válka, a kdo ví, jestli z popela vyjde nový řád. Nebo bych spíš měl říct, z peří těch, co budou pozabíjeni ve jménu řádu a vyššího dobra?" zašklebil se démon.

"A co ještě?" naléhal muž.

"Mladý pán je netrpělivý," rozchechtal se démon.

"Zatraceně, neušetřil jsem Mamon z nějakého tvého rozmaru!" zavrčel člověk.

"Ale ano, ušetřil jsi ji z mého rozmaru. Můj rozmar je, aby byla teď na tomto světě, protože…" démon se na chvíli dramaticky odmlčel. "No, protože mám v sobě kousku sentimentu. Ale to je fuk, za svůj rozmar jsem ochoten spojit se s tebou a zaplatit informacemi."

"Tak mluv a přestaň tajtrdlíkovat!"

"No, dál toho není nic moc co dodat. Ti dva lovci a jejich anděl se snaží ukončit ty neustálé boje, nastolit mír, ale moc se jim to nedaří. Na druhou stranu mám i dobré zprávy. Hledal jsem a za velkou louží a i když je to tam hodně drsné… víš, andělé, spousta lovců, apokalypsa a tak. Není tam žádná zmínka o deníku, natož pak, že by se jeden ze svazku tam dostal, co by byl pro nás problém," informoval pekelník svého lidského parťáka.

"Jo to by byl," pokýval souhlasně hlavou muž.

"Budu hlídat hranice, aby se žádný ze svazků nedostal z Evropy, a zjistím více o tom našem novém králi. Zatím to vypadá na sympaťáka, bývalého křižovatkového démona a našeho Evropského krajana. Někoho kdo by mohl aspoň trochu přemýšlet na rozdíl od Lilith, Abaddon a jiných pekelných štětek. Zatím to vypadá na kontrolované a dobře organizované zlo, ale stejně bych si dal pozor. O co méně chaotické, propagující méně zlo pro zlo, ale dobro za účelem zla, o to více může být záludnější," varoval démon s příslibem pomoci.

"Chceš se mnou dále spolupracovat, co si za to budeš účtovat tentokrát?" zeptal se obezřetně člověk.

"Nic. Řekněme, že momentálně máme stejné zájmy. Deník je nebezpečný, stejně jako každé jiné svaté písmo, a bude mnohem lepší, když shoří na popel," usmál se tajemně démon a pak jeho oči sklouzli k nakreslené démonské pasti. "Přátelé?"

Muž neodpověděl, místo toho z opasku vyndal zálesácký nůž a proškrábl znamení na podlaze.

"Správná volba Svatej, bylo mi ctí," řekl démon na rozloučenou.

"Doufám, že toho nebudu litovat, Mefistofelesi," dodal lovec drobnou výhružku, než mu démon stihl zmizet.

Na to se Mefistofeles opět rozesmál, tentokrát to ovšem nebyl nijak uštěpačný sarkastický smích, ale velmi upřímný. "Neboj, svaté peklo je vždy správná věc, protože to… to je zem, kterou tak milujeme," pravil ještě předtím, než zmizel v černém kouři. Na to se Svatý Joe také rozesmál. Pravit těsně předtím, než si zmizí, nějakou velkou závažnou pravdu jako nějaký všemocný záporák ze špatného filmu, nepatřilo dříve k Mefistofelovým zvykům. Vypadalo to, že jeho druhá špatná polovička Mamon má přeci na něj nějaký vliv.

Bystrozor 10 - Věrný obraz svého učitele

7. března 2019 v 10:09 Moje povídky

Věrný obraz svého učitelePo dlouhém, ale příjemném rozhovoru s Rossem, Harry ucítil tlak v podbřišku. Ač se to možná zdálo neuvěřitelné, tak i hrdina kouzelnického světa je jen člověk, který má normální lidské potřeby a čas od času si musí odskočit. Záchodky byly celkem udržované, což černovlasý kouzelník uvítal. Vykonal potřebu, a když už si poté u umyvadla čistil ruce, napadlo ho, že si sundá brýle a ošplouchne si i obličej. Připadal si totiž trochu otupělý a doufal, že mu trocha té studené vody pomůže se probrat.

Jako obvykle měl z pekla štěstí. Sotva se nahnul, proletěl nad ním zelený záblesk, který roztříštil zrcadlo posazené nad umyvadlem. Bystrozor se instinktivně otočil, chopil se hůlky a poslal někam před sebe neverbální "Expelliarmus." Útočník však nad ním měl výhodu. Na rozdíl od Harryho dobře viděl a tím pádem se kouzlu mohl jednoduše vyhnout.

"Petrificus totalus," uvalil na hrdinu další kouzlo.

"Protego," vyčaroval si bystrozor štít. Hned na to vyslal do místa, kdy slyšel předtím svého soupeře další dvě neverbální kletby "Levicorpus" a "Mdloby na tebe". Nepochyboval o tom, že ani to nebude pro jeho protivníka žádná obtíž, ale bylo to pro získání více času. Okamžitě se znovu otočil a sebral brýle ležící vedle mýdla. Nasadit si je ovšem nestihl.

Další prokletí ho zasáhlo a on se svalil v křeči na zem. S bolestí od nepromíjitelné kletby Cruciatus byl již dobře seznámen, ale na něco takového se nedá nikdy zvyknout, či se s tím smířit. Celým tělem mu prostupoval střídavý pocit varu a chladu. Srdce se mu rozbušilo tak, že měl pocit, že mu vyskočí z hrudi. Hlava mu třeštila a z hrdla se mu vydral přidušený sten. Vnímal však, že jeho trýznitel k němu pomalu došel a klekl si, zřejmě aby mohl lépe pozorovat jeho utrpení. Sadistickej bastard!

"No, čekal jsem od slavného Harryho Pottera víc," pravil a bystrozor se pokusil zoufale zaostřit na tvář onoho útočníka. Ten hlas mu přišel povědomý, ale nedokázal si vzpomenout, kde a kdy ho již slyšel. "Od přemožitele Temného pána, který zničil všechny naše naděje na lepší zítřky o rovnoprávnosti nás dětí noci, by člověk čekal velkolepá kouzla. Ty si však jen ubohý druhořadý bystrozor."

"Moc mluvíš," podařilo se Harrymu dostat přes zuby, překonat na chvíli bolest a uvalil na svého protivníka kletbu "Klihando." To jeho soupeř neočekával a ztratil koncentraci, zatímco v duchu šílel nad tím, že mu jazyk přirostl k patru. Díky tomu nepromíjitelná přestala účinkovat a bystrozor okamžitě ve stejném směru vyslal další útočné kouzlo "Everte statim", což jeho soupeře odhodilo. Následoval zvuk lámání dřevotřísky a bolestivé zakňučení.

Hrdina kouzelnického světa si konečně mohl nasadit brýle a vyškrábal se zpět na nohy. Teď když viděl ostře, naskytl se mu pohled na to, jak moc společně toaletu zdecimovali. Střepy ze zrcadla se válely na zemi a vytvářely podivuhodnou lesklou mozaiku. Kohoutek u umyvadla byl urván a voda z něj cákala na všechny strany. Dvě z dřevěných kabinek byly rozbité a v jejich troskách ležel šedovlasý muž. Harry si uvědomil, že ho zná. Byl to Henry Godwin. Co tady však, u Merlina, dělá a proč ho napadl?

Než si však bystrozor stačil dát dvě a dvě dohromady, Zmijozel se probral a začal měnit svoji podobu. Celý zčernal, nehty na rukou a nohou se prodloužily, zuby zešpičatěly a narostl mu ocas. Během momentu před ním neležel muž, ale stál proti němu černý a nebezpečný panter. Jediná věc, která mírně zkazila auru strachu, jíž zvěromág vyzařoval, bylo to, že se pokusil ve své podobě hrozivě zavrčet, ale to se mu přirozeně nepovedlo. Princovo kouzlo stále působilo a tak šelma jen mohla vydat chrčivý zvuk. To však té divoké kočce nezabránilo, aby se na druhého kouzelníka nerozběhla a nepokusila se ho zardousit.

Harrymu se povedlo uskočit, ale zvěromág se po něm přitom ohnal tlapou. Schytal to do nohy. Dosud zatím jen mokrou podlahu teď potřísnila bystrozorova krev. Pokusil se šelmu kouzlem spoutat, ale panter se mu zakousl do ruky, ve které držel hůlku. Tu však nepustil. Zvíře ho povalilo na zem a stále ho přitom drželo za předloktí. Díky tomu si hůlku mohl rychle přendat do druhé ruky a rychlým energickým švihem Godwinovi do hrudi vpálit kletbu "Sectumsempra".

Bylo to odporné, bylo to krvavé, byla to černá magie a bylo to přesně to, co potřeboval. Zvěromág okamžitě ztratil moc vzdorovat a dokonce i udržet si svoji panteří formu. Stal se z něho opět muž, bez hůlky a sotva při vědomí.

Hrdina kouzelnického světa zrušil kouzlo zamezující Henrymu mluvit a stále s hůlkou namířenou na něj klekl vedle a pobídl ho: "Chtěl jsi mluvit, teď máš příležitost."

Godwin mu však místo toho plivl do obličeje.

"Dobře," pokýval hlavou Harry a jeho tvář, která většinou odrážela řadu různých emocí, podivně ztvrdila do nezaujatého pohledu. "Buďto začneš zpívat a já ti možná zastavím krvácení," pravil a pohlédl k míse, "nebo zkusím některé mudlovské metody," pohrozil mu.

Místo však odporu a strachu se od Henryho dočkal šíleného smíchu. Zvěromág se zle rozchechtal na celé kolo. "Beru zpátky podřadného bystrozora. Ty jsi skutečně věrný žák svého učitele. Tady ho máme, hrdinu všech láskomágů… co by tomu teď řekli?" zachrčel těsně před tím, než ztratil vědomí, zanechávaje tak druhého čaroděje s tíživým pocitem na jeho bedrech.

Harry pevně sevřel hůlku a její špičku přiložil k Henryho hrudníku. Pokusil se ve správné intonaci a zněním vyslovit čarovnou formuli pro zastavení krvácení "Worne assamentum". Pak se zvedl a jako ve snu se odbelhal do přijímací haly. Tam čarohostezku informoval, že na toaletách v přízemí je kouzelník, který zcela určitě bude potřebovat dokrvovací lektvar. Když jí to oznámil, byla zcela zděšená a neustále mu opakovala, ať se raději posadí. Až po chvíli mu došlo, že její reakce víc než na to, co jí říkal, byla na to, jak vypadal. Oblečení měl celé promočené a od krve, roztrhané, kulhal na jednu nohu a na pravé ruce bylo zřejmé, že ho cosi pokousalo.

"To je jen škrábnutí, o mě se nestarejte. Ten muž musí přežít, potřebuji, aby vypovídal," rozkázal a vykouzlil si z hůlky několik obvazů, které se mu obmotaly kolem zraněné ruky a nohy. Poté si "Tergeem" vyčistil i oblečení od krve.

"Och, pane Pottere, mně je jasné, že s vašimi schopnostmi a výcvikem se jistě dokážete o sebe postarat, ale nebylo by jistější to nechat na zkušených, profesionálních léčitelích, když už jste zde?" snažila se ho přesvědčit buclatá čarodějka, ale bez úspěchu.
Uvidět bez očí // Snarry

1. března 2019 v 9:00 Moje videa

Uvidět bez očí // Snarry


Opět jsem byla požádána o vytvoření traileru na fanfiction tentokrát z fandomu Harry Potter. Jedná se o povídku s názvem "Uvidět bez očí" od autorky Womisky. Zde odkaz: https://www.wattpad.com/story/163479283-uvid%C4%9Bt-bez-o%C4%8D%C3%AD-snarry-czech. Je to příběh s párováním Snarry, čili hlavními aktéry jsou Harry a Severus Snape.

Anotace k povídce:
Zrak je smysl, na který se lidé spoléhají nejvíce. Vnímají s ním svět kolem sebe a pokud o něj přijdou, ztráta je velmi citelná. Najednou nevidí barvy kolem sebe, nepohlédnou do očí dalšího člověka, nespatří překážky nastražené při chůzi. Jsou osamoceni ve tmě.
S podporou nejbližších se dokáží po nějaké době odrazit, zvyknout si, přizpůsobit se hendikepu. Pakliže jsou však na všechno sami, snadno upadnou do zahořklosti, která se nezřídka překlene v odevzdanost a touhu po smrti.
Přiznat si porážku je těžké. Ale někdy je mnohem těžší odložit hrdost, otevřít svou mysl a přijmout pomocnou ruku.


Snad se mi daná upoutávka povedla...